ДУИ распиша избори во сите ограноци и Младинскиот форум

На 4-тага седница на Генералниот совет на Демократската унија за интеграција, претседателот Али Ахмети предложи Генералниот совет да ја овласти Партиската изборна комисија да спроведе внатрепартиски избори.

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција ја усвои одлуката за распишување на избори и ја овласти изборната партиска комисија да ги организира изборите во ограноците на Младинскиот форум и во Младинскиот форум како и во сите локални подограноци и ограноци на Демократскиот унија за интеграција во 2023 година.

2023-тата година е изборна година во Демократската унија за интеграција во сите локални подограноци и ограноци, освен во ограноците каде што годинава се одржаа изборите, додека во есента 2023 година се очекува да се одржи и 5-тиот Изборен конгрес на ДУИ.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...