ДУИ го избра централното претседателство

Демократската унија за интеграција (ДУИ) денес во Тетово го одржа четвртиот состанок на Генералниот совет, на кој присуствуваа речиси сите членови.

 

Организативниот совет на ДУИ едногласно ги изгласа имињата предложени од Али Ахмети за членови на централното претседателство и тоа:

 

Рамиз Мерко

Јетон Шаќири

Фатмир Дехари

Крешник Бектеши

Ардита Дани

Талат Џафери

Невзат Бејта

Саранда Имери

Валдет Џафери

Бајлент Салиу

Фатон Ахмети

Теута Арифи

Џеват Адеми

Реси Абдирахмани

Бајрам Реџепи

Блерим Беџети

Изет Меџити

Артан Груби

Бујар Османи

Висар Ганиу

Назим Буши

Ејуп Халими

Аријан Даци

Еркан Арифи

Арбр Адеми

Мирсад Ибрахими

Шабан Мехмети

Џемил Ќамили

Емир Сулејмани

Артин Спахиу

Арбана Пашоли

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...