Драма на „Камп Ноу“, Барса се спаси од елиминација 🎥

Барселона одлично го одигра првото полувреме и поведе со голот на Дембеле, па на одмор замина со предност од 1:0.

Во вториот дел Интер доаѓа до комплетен пресврт. Најпрво Барела израмни на 1:1, а во 63-та минута Лаутаро Мартинез погоди за пресврт.

Левандовски погоди за израмнување во 80-та минута, но Интер преку Госенс повторно поведе во 89-та минута после еден контранапад.

Иако се мислеше дека тоа е крај за Барселона и дека ќе биде елиминирана од ЛШ, сепак Левандовски во 92-та минута погоди за 3:3 и ја остави Барса во живот во следните две кола од групата.

https://www.youtube.com/watch?v=khO4G-PvzyU

Баерн Минхен победи на гостувањето кај Плзен и обезбеди пласман во следната фаза. Висока победа оствари Ливерпул на гостувањето кај Ренџерс со 1:7, а Салах постигна хет-трик за шест минути.

Тотенхем со пресврт победи против Ајнтрахт 3:2, а гостински победи запишаа Порто против Леверкузен и Марсеј против Спортинг Лисабон.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...