Дизелот пaк се качи над 100 денари за литар, поскапуваат и бензините

Од вечерва по полноќ се зголемуваат цените на нафтените деривати.Дизелот поскапува за 3 денари, нафтата за домаќинствата за 2,5 денари по литар, а поскапуваат и двата видови на бензин за 2, односно за 2,5 денари по литар. Поскапува и мазутот.

Новите цени по полноќ ќе изнесуваат:

Моторен бензин Еруосупер БС – 95 89,00 (денари/литар)
Моторен бензин Еуросупер БС – 98 91,00 (денари/литар)
Дизел гориво Еуродизел БС (Д-Е V) 100,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 97,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 51,920 (денари/килограм)

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...