Пауло Дибала се пресели во Рома, а навивачите еуфорично го прославија трансферот на Аргентинецот.

Настана вистинско „лудилото“ околу продажбата на дресови со името на Дибала!

Имено, аргентинскиот репрезентативец го собори рекордот на Кристиано Роналдо од 2018 година по број на продадени дресови за еден ден!

Рекордот за продадени дресови во Рома го има легендарниот Франческо Тоти, но Дибала сигурно ќе му се придружи на легендата.

Дибала потпиша договор на три години, а го избра дресот со број 21, иако му била понудена и легендарната „десетка“.