„Дете“ му донесе победа на Мурињо 🎥

Рома во финишот успеа да го сруши отпорот на Верона и запиша многу важна победа 1:3.

Херој за „волчицата“ овој пат беше 18-годишниот Волпато кој постигна гол и асистенција во последните минути од мечот.

Верона имаше водство од 1-0, а од 36.минута играше со фудбалер помалку поради исклучувањето на Павел Давидович.

Пред крајот на полувремето на 1-1 израмни Заниоло, додека во 86. минута нововлезениот Валпато го постигна својот прв гол во Серија А. Три минути подоцна му асистираше на Ел Шарави за конечни 1:3.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...