Максималната дневна тепмература денес ќе се искачи до 32 степени. Ова е најавата на метеоролозите кои за овој вторник прогнозираат променливо облачно и нестабилно време.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер, нѐ очекува денес.

Слично време ќе има и во Скопје со максимална дневна температура до 29 степени.

 

До утре времето на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а в четврток и в петок ќе има изолирана појава на нестабилност. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.