Екипата на Барселона без поголеми проблеми рутински со 2:0 славеше на пријателскиот натпревар против Њујорк Ред Булс.

Натпреварот го решија Осман Дембеле и Мемфис Депај кои беа стрелци на головите. Отпорот фаворитот го скрши на пет минути пред крајот на првиот дел кога Дембеле по една одлична акција и проигрување со Рафиња реализираше за 1:0.

Конечните 2:0 беа поставени пред самиот крај на мечот кога Депај искористи грешка во одбраната на Њујорк и го матираше противничкиот голман.

Коментари