Дебакл на Атлетико, остана и без Лига Европа🎥

Атлетико Мадрид доживеа комлетен дебакл во Лигата на шампиони и со денешниот пораз од Порто заврши на четвртото место во групата.

Тоа значи дека тимот на Симеоне остана без европска пролет и нема да игра ниту во Лигата на Европа.

Порто со 2:0 славеше на „Драгао“ и така се избори за првото место во групата со еден бод повеќе од Бриж.

Баер и Атлетико имаат по пет бода, а тимот од Леверкузен има подобар меѓусебен скор и ќе игра во Лигата на Европа.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...