Де Геа нема намера да го напушти Манчестер Јунајтед

Шпанскиот голман Давид де Геа откри дека нема намера да си замине од Манчестер Јунајтед и сака уште долги години да игра на „Олд Трафорд“.

Де Геа пристигна во Јунајтед во 2011 година од Атлетико, се стекна со легендарен статус во клубот, но неговиот договор истекува на крајот на сезоната.

„Црвените ѓаволи“ имаат опција еднострано да го продолжат договорот на уште една година, но се уште не се започнати преговори за продолжување на соработката.

Поради тоа се појавија шпекулации дека Де Геа може да си замине на крајот на сезоната и дека Јунајтед веќе бара замена.

„Се разбира дека сакам да останам во Манчестер Јунајтед уште долги години. Да видиме што ќе се случи во иднина, но јас сум среќен во клубот“, изјави Де Геа.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...