Дали ВАР го оштети Интер во Минхен? 🎥

Баерн Минхен има водство од 1:0 против Интер на полувремето во последното коло од Лигата на шампиони.

Иако натпреварот нема резултатско значење, сепак судијата е во центарот на вниманието после една негова „контроверзна“ одлука.

Кон средината на првото полувреме, Николо Барела шутираше кон противничкиот гол, а Садио Мане буквално одбрани како голман и топката отиде во корнер.

Интервенираше ВАР, но судијата после прегледувањето на снимката одлучи да не досуди пенал.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...