Дали Алегри ќе добие отказ ако го загуби дербито со Интер?

Јувентус синоќа беше поразен од ПСЖ на домашен терен и елиминиран од ЛШ, па европската пролет ќе ја продолжи во Лига Европа.

Од ден на ден се поголем е притисокот врз тренерот Алегри поради лошите резултати оваа сезона.

Италијанските медиуми направија анкета со прашање: Дали Масимилиано Алегри треба да добие отказ?

Дури 49% од испитаниците одговиле – веднаш. 22% од навивачите на Јувентус сметаат дека треба да добие отказ пред почетокот на Мудујалот, додека 27% сметаат дека Алегри треба да ја заврши сезоната.

Јувентус овој викенд игра големо дерби со Интер, па пораз во овој меч дополнително ќе го зголеми притисокот врз Алегри.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...