Црногорецот кој е мета на Манчестер Јунајтед преку Инстаграм продава „Голф 8“

Репрезентативецот на Црна Гора кој настапува за Лече, Никола Крстовиќ неодамна се најавуваше дека Манчестер Јунајтед (ТУКА) покажал интерес да го доведе сега најде во центарот на вниманието поради работа која не е поврзана со фудбалскиот терен.

Крстовиќ на својот Инстаграм профил објави дека продава автомобил „Волфксфаген Голф 8 ГТД“. Тој во објавата додал дека се обидува да го продаде „под итно“.


Македонија vs Англија: Погоди точен резултат и освој БЛУЗОН
↓↓↓


Засега не е познато зошто „итно“ го продава автомобилот, но веројатно не се причина парите. Цената на автомобилот е 41.000 евра.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...