Репрезентативецот на Црна Гора кој настапува за Лече, Никола Крстовиќ неодамна се најавуваше дека Манчестер Јунајтед (ТУКА) покажал интерес да го доведе сега најде во центарот на вниманието поради работа која не е поврзана со фудбалскиот терен.

Крстовиќ на својот Инстаграм профил објави дека продава автомобил „Волфксфаген Голф 8 ГТД“. Тој во објавата додал дека се обидува да го продаде „под итно“.


Македонија vs Англија: Погоди точен резултат и освој БЛУЗОН
↓↓↓


Засега не е познато зошто „итно“ го продава автомобилот, но веројатно не се причина парите. Цената на автомобилот е 41.000 евра.