Фановите на Барселона можат да бидат задоволни бидејќи клубот донесе големи засилувања ова лето.

Сепак, главна тема во Каталонија се зборовите на претседателот Лапорта, кој изјави дека „Меси се уште не завршил“ со Барселона и дека може да се врати во иднина.

Договорот на Аргентинецот со ПСЖ завршува следното лето, па фановите се надеваат дека може да се врати на „Камп Ноу“.

„Мундо Депортиво“ стапи во контакт со еден од адвокатите на Меси, кој демантира дека Барселона испратила понуда.

„Нема никаква понуда од Жоан Лапорта до никој од тимот на Меси. Секој кој што тврди такво нешто, лаже“, изјави изворот.

Коментари