Чави прави чистка во зимскиот преоден рок

Барселона добро ја започна сезоната, особено во Примера, но неуспехот во Лигата на шампиони ќе го натера Чави на промени.

Барселона, минатото лето, потроши речиси 300 милиони евра, со цел повторно да атакува на трофејот во Лигата на шампиони, но како што стојат работите ќе биде елиминирана во групната фаза.

Чави Ернандез не е задоволен со сите фудбалери кои ги има во тимот, па планира во јануари да се ослободи од неколку играчи.

Тренерот веќе составил список до тројца фудбалери кои ќе бидат први што ќе го напуштат каталонскиот гигант, а станува збор за Жерар Пике, Жорди Алба и Френки Де Јонг поради високата плата.

Барселона сака да го продаде Холанѓанецот за да има доволно средства да ги задоволи барањата на Чави за нови засилувања.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...