Чави не е толку сигурен: Двајца кандидати можат да го наследат

Барселона потроши над 160 милиони евра летово на засилувања и ангажира неколку квалитетни фудбалери, но ниту тоа не му беше доволно на тренерот Чави Ернандез да избори осминафинале во Лигата на шампиони.

Барселона му верува на Чави, но медиумите пишуваат дека на легендарниот фудбалер му се тресе столчето и наскоро би можел да добие отказ.

Како можни наследници на Чави се споменуваат Луис Енрике, кој е актуелен селектор на Шпанија, а во минатото ја тренираше и Барселона од 2014 до 2017 година.

Во потесниот избор за нов тренер се споменува и Томас Тухел, кој го напушти Челси по лошите резултати на почетокот на сезоната.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...