Вчера претседателот на Барселона, Жоан Лапорта истакна дека историјата на Меси во Барса не е завршена, па фановите се прашуваат дали е можно Аргентинецот да се врати на „Камп Ноу“.

Тренерот на Каталонците Чави Ернандез секако сака повторно да го види својот поранешен соиграч на „Камп Ноу“.

Медиумите тврдат дека Чави разговарал со претседателот Жоан Лапорта и побарал од него да направи се за да го врати Меси по истекот на неговиот договор со Пари Сен Жермен. Тој смета дека ваквиот потег ќе и помогне на Барса и спортски и финансиски.

Договорот на Аргентинецот со ПСЖ е до јуни 2023 година, а вклучува и опција за продолжување на уште 12 месеци.

И самиот Лапорта во своето интервју призна дека сака да го врати Меси во Барселона

Коментари