Чави: Ако играме во Лига Европа ќе се бориме како лавови да ја освоиме

Како што стојат работите екипата на Барселона е на чекор од нова елиминација во Лигата на шампионите, Барселона треба да слави против Баерн Минхен, но исто така и да чека услуга од Викторија Плзен против Интер.

Тренерот Чави Ернандез беше пред натпреварот со Баерн беше запрашан дали веќе се подготвува и ги анализира можните противници во Лигата на Европа.

„Во овој момент не го правиме тоа затоа што се уште не сме елиминирани. Утре ќе излеземе да се надигруваме со Баерн, а претходно сите заедно ќе го гледаме дуелот со Интер.

Ако на крајот сепак играме во Лигата на Европа ќе се бориме како лавови да ја освоиме“, изјави стратегот на Каталонците.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...