Бразилецот Антони во изминатиот викенд дебитираше за Манчестер Јунајтед против Арсенал и веднаш се запиша во листата на стрелци.

Освен со голот Антони ги изненади и фановите со своите „копокабана“ финти. Во Премиер лигата не сме навикнати да гледаме вакво нешто, па секако беше интересно да се видат неговите движења.

Коментари