Репрезентацијата на Бразил забележа убедлива победа во Париз против Тунис.

Еден од стрелците на овој гол беше фудбалерот на Тотенхем Ричарлисон. При прославата на голот Ричарлисон наиде на жестоки реакции од трибините, а кон него беше фрлена и банана.

Исто така пред почетокот на натпреварот можеа да се слушнат свирежи додека се интонираше бразилската химна. Од Бразил се пожалија на ваквото однесување и се побара казна.

Коментари