Божиновски: Преживеав (ФОТО)

Новинарот Зоран Божиновски се огласи после нападот врз него. Тој преку порака на социјалните мрежи објави повеќе околу синоќешниот немил настан пред неговиот дом.

Информацијата и фотографиите од претепувањето на сопственикот на „Буревесник“ прв ја соопшти Љупчо Палевски на својот фејсбук-профил.

МВР објави дека добиле пријава за нападот, но дека трагаат по сторителите и мотивот.

Ова не е прв физички напад врз новинарот, кој пред неколку години се најде и на обвинителна клупа во случајот „Шпион“.

The post Божиновски: Преживеав (ФОТО) appeared first on Локално.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...