Карим Бензема го игра најдобриот фудбал во кариерата и според многумина е главен фаворит за освојување на „Златната топка“ оваа година.

Меѓутоа милиони фанови на Французинот од утрово се прашуваат што се случува со напаѓачот поради неговиот изненадувачки потег. Бензема „исчезна“, не физички, туку од друштвените мрежи.

Неговите профили на Инстаграм и Твитер каде што имаше повеќе од 50 милиони следбеници наеднаш се „изгасија“. Се уште не е позната причината за ваквиот потег на Бензема.

Изненадување е што ова се случува токму кога поминува низ најдобриот период во неговат акариера.

Коментари