Барселона спрема жалба до УЕФА

Од Барселона размислуваат да испратат жалба до УЕФА поради судењето на вчерашниот меч со Интер кој заврши со победа на домаќините 1:0.

Каталонците сметаат дека судиите покажале двоен стандарт за спорните ситуации во казнетиот простор на Интер во второто полувреме.

Најпрво на Барселона и беше поништен гол поради игра со рака на Ансу Фати, а потоа не беше досуден пенал за Каталонците, иако Дамфрис играше со рака во казнетиот простор.

Во првиот случај судијата Вишниќ ја гледаше спорната ситуација на ВАР, а во вториот случај донесе одлука без да гледа.

Барселона ќе поднесе формална жалба до УЕФА за судењето, пренесува „Ас“. Покрај тоа, клубот ќе побара нивните натпревари никогаш повеќе да не ги суди Пол ван Буекел, видео судија кој работеше и на натпреварот со Интер и на неодамнешниот натпревар со Баерн (0:2).

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...