МАРИО БАЛОТЕЛИ (33), контроверзниот италијански напаѓач на турска Адана доцна синоќа предизвика сообраќајна несреќа во Бреша.

Возел пребрзо во градот, поради што изгубил контрола над автомобилот и удрил во бетонска ограда.


Македонија vs Англија: Погоди точен резултат и освој БЛУЗОН
↓↓↓


Како што се гледа на снимката, автомобилот е доста оштетен, а полицијата соопшти дека тој одбил алкотест. По укажаната прва помош во возилото, Балотели е префрлен во болница на детални прегледи.