Баерн спреми нов договор за Чупо Мотинг

Баерн Минхен сака да го задржи искусниот напаѓач Ерик Чупо-Мотинг и следната сезона.

Неговиот договот истекува на крајот на сезоната, но раководството на клубот по барање на тренерот Нагелсман ќе му понуди нов договор.

Чупо Мотинг игра одлично сезонава и веќе има постигнато 9 гола на 13 меча, иако не добива често шанса во стартниот тим.

Камерунскиот репрезентативец се етаблираше во неколку клубови во Бундеслигата, потоа се пресели во ПСЖ, а минатото лето пристигна во Баерн како слободен играч.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...