Азар си ја отвори душата: Се надевам дека ќе можам да покажам само едно

Белгискиот репрезентативец Еден Азар истакна дека се чуствува одлично и се надева дека ќе добие уште една шанса во Реал Мадрид да ја докаже својата класа.

Азар пристигна во Реал Мадрид во 2019 година за 115 милиони евра, но никогаш не ги оправда очекувањата.

„Комплицирано е. Доста фактори имаат влијание, повредите и самодовербата најмногу. Но, сега мислам дека ситуацијата е поинаква и се надевам само на едно нешто – да имам можност да покажам на терен дека се уште можам да бидам на врвот. Немам ништо друго да додадам“, изјави Азар во интервју за ФИФА.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...