Арсенал незадржлив, Ливерпул непрепознатлив 🎥

Арсенал го доби дербито со Ливерпул (3:2) и ја продлабочи кризата на „црвените“.

Габриел Мартинели во првата минута донесе водство за домаќинот, а израмни Дарвин Нуњез во 34-та минута. Во последните моменти од првиот дел, Бакајо Сака повторно го доведе Арсенал во предност.

На стартот од второто полувреме, во 53 минута, резервистот Роберто Фирмињо го израмни резултатот, но победата и трите бода за Арсенал ги обезбеди Сака во 76-та минута.

Арсенал е прв на табелата со 24 бода, еден повеќе од Манчестер Сити, додека Ливерпул остана на делба на десеттата позиција со 10 освоени бода.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...