Генералниот директор на Интер, Бепе Марота стави потпис на нов договор и ќе остане во клубод до 2027 година.

Марота со голем успех работеше во Јуветус, а откако пристигне во Интер миланскиот гигант се врати на врвот на италијанскиот фудбал.


Три дерби натпревари овој викенд
↓↓↓


Тој е најважнит оперативец во клубот и „архитект“ на тимот кој минатата сезона стигна до финалето во Лигата на шампиони.

Како резултат на тоа раководството му понуди нов договор и Марота ќе остане во клубот до 2027 година.