Apple би можел да го прекине основниот модел на iPhone

Со објавувањето на серијата iPhone 14, Apple официјално го прекина својот iPhone mini модел. Сега извештаите сугерираат дека деновите на основниот iPhone од 6,1 инчи се исто така одбројани.

Претходно се појави информација дека компанијата од Купертино подготвува модел на iPhone Ultra. Сепак, тоа не значи дека компанијата планира само да додаде нов телефон на линијата на iPhone.

Наместо тоа, гласините сугерираат дека Apple може да го прекине основниот модел на iPhone од 6,1 инчи. Оваа информација веќе предизвика бројни негодувања и протести на Твитер, кај корисниците и медиумите.

Некои од нив истакнуваат дека моделите на iPhone Pro Max се веќе преголеми. Во моментов, основниот модел е единствениот вистински компактен премиум телефон во опсегот на Apple што го претпочитаат корисниците. Така што не е изненадување што има голем број на оние кои се против уште еден голем модел на iPhone.

Постои можност Apple да го пушти iPhone 15 Ultra со некои ексклузивни карактеристики, како и користење на премиум конструкција од титаниум.

Споменатата информација се уште е само во доменот на гласини, па засега е потребно да се земе со резерва.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...