Ангеловски: Понудив оставка, но претседателот ја одби

Поранешниот македонски селектор, Игор Ангеловски за хрватските медиуми потврди дека понудил оставка од тренерското место во Горица, но бил одбиен од раководството на клубот.

Игор Ангеловски се уште нема победа во хрватското првенство со Горица, во седумте меча во кои ја водеше екипата има шест порази и едно реми.

„Од професионална и морална обврска, почувствував дека морам да одам кај претседателот и да му понудам оставка. Претседателот не го прифати тоа и сега се подготвуваме за Хајдук. Се договоривме за некои работи за тоа како можеме да се обидеме да излеземе од ова. Мислам дека можеме, дека играчите треба да ја разберат ситуацијата“, изјави Ангеловски.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...