„Ако јас бев капитен во Скопје по свирежите ќе го напуштев и теренот и земјата“

Поранешниот капитен на бугарската репрезентација, Христо Бонев во разговорт порталот „Спортал“ зборуваше за ситуацијата во натпреварот во кој Бугарија гостуваше во Скопје.

Македонските навивачи жестоко ја исвиркаа химната на Бугарија пред почетокот на натпреварот, а Бонев вели дека ако тој бил на теренот ќе го напуштел.

„Во Скопје беше исвиркано нашето најсвет – химната! Ако јас на тој натпревар бев капитен, веднаш ќе го напуштев и теренот и земјата. За мене тоа е голема навреда која никогаш не би ја прифатил“, изјави Бонев.

Ќе потсетиме, натпреварот помеѓу Македонија и Бугарија заврши со победа на гостинската репрезентација од 0:1.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...