Aњели потврди: Нема отказ за Алегри!

Јувентус вечерва доживеа вистинска бламажа во Лигата на шампионите на гости кај Макаби „старата дама“ беше поразена со 2:0.

Иако после овој пораз многумина очекуваа да има отказ за тренерот Масмилијано Алегри, сепак тоа нема да се случи. Ваквата вест ја потврди претседателот на Андреа Ањели.

„Тежок период е ова за сите нас, мораме добро да анализираме и сите да преземе одговорност. Посрамен сум, но фудбалот е таков, играат 11 и не може еден да е одговорен. Не може вината да биде префрлена на еден човек, Алегри. Сите заедно мораме да се извиниме на навивачите. Не може да има само индивидуална одговорност. Ќе анализираме на крајот на годината, Алегри останува тренер“, изјави Ањели.

Следниот натпревар на Јувентус е за викендот и тоа градското дерби против Торино.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...