СДСМ: Медарите од ДПМНЕ се неспособни, една година градоначалниците од оваа партија не работат ништо

„Една година изминува од мандатот на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ а освен што сакаат да бидат медари, ништо друго не сработеа за граѓаните. Наместо пред избирачите, тие даваа отчет пред својот партиски шеф Христијан Мицкоски, кој се докажа како шпицен градоначалник“ соопштуваат од владејачката СДСМ.

Од партијата велат дека „нема нови проекти, а дури и оние проекти наследени од претходниците од СДСМ, намерно се одолговлекуваат или се прекинати“.

„Во време на светска економска и енергетска криза, наместо мерки за помош, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ парите ги трошат на непродуктивни трошоци, а преку директорите на јавните претпријатија удрија по џебот на граѓаните, зголемувајќи ги цените на комуналните услуги. Јасно е дека градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ мислат единствено на личните и бизнис интереси и воопшто не се грижат за потребите на граѓаните“ велат од СДСМ.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...