Зомер правеше „чуда“ и постави рекорд со 19 одбрани🎥

Голманот на Борусија Менхенгладбах, Јан Зомер блесна во мечот против Баерн Минхен и запиша неверојатни 19 одбрани.

Фудбалерите на германскиот шампион испратија 20 удари во рамки на голот, но само еднаш го совладаа Зомер, па мечот заврши со резултат 1:1.

Зомер постави апсолутен рекорд во Германија, откако го надмина Александер Шволо од Херта, кој имаше дури 14 интервенции против баварскиот гигант.

Лирој Сане успеа да го спаси Баерн од пораз, откако Зомер цели 83 минути успешно го бранеше својот гол и не дозволи да му се затресе мрежата.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...