Животната драма на славниот пејач: Бибер ги откажа своите концерти, половина од лицето му е парализирано, а откри и што е причината за тоа

Канадскиот пејач и светска поп-ѕвезда Џастин Бибер, откри од што боледува.

Светската поп ѕвезда Џастин Бибер им се обрати на своите следбеници по пат на социјалната мрежа Инстаграм со емотивно видео и ја откри причината поради која е принуден да ги откаже концертите. Пејачот се бори со сериозен вирус поради кој десната страна од лицето му е парализирана.

Бибер им откри на фановите дека му е дијагностициран Ремзи-Хант синдром. Вели дека вирусот зафатил некој нерв во увото, а тоа предизвикало парализа на половина од неговото лице.

Како што се гледа на видеото, Џастин не може да трепка со едното око, а се смее само со една страна од устата.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...