Засега отказот на Алегри не е на дневен ред

До овој момент нема индиции за разделба помеѓу Јувентус и тренерот Масимилиано Алегри, пренесува „Газета дело Спорт“.

После лошиот старт на сезоната, а особено после поразот од Бенфика на домашен терен, се засилија шпекулациите за отказ на Алегри.

Навивачите го исвиркаа тренерот и преку социјалните мрежи бараат негова смена, а медиумите веќе почнаа да шпекулираат со имиња за негови заменици.

Според информациите засега раководството на Јувентус не планира да му врачи отказ, најмногу поради фактот што Алегри има долг договор и заработува 9 милиони евра по сезона.

Тоа значи дека „старата дама“ отказот на тренерот ќе ја чини околу 25 милиони евра, а тоа Јувентус во овој момент не може да си го дозволи.

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...