Запросување на море, свадба во вила на Водно: Се ожени Павле Богоевски!

Поранешниот пратеник Павле Богоевски се ожени со штипјанката д-р Александра Михаилова, а свадбената забава се одржа во Вила Ина на Водно.

Фотографии и видео снимки од настанот кој се случи синоќа под отворено небо се споделуваат на социјалните мрежи, а помеѓу гостите бил и поранешниот министер за информатичко општество Дамјан Манчевски, пратеничката Снежана Калевска Ванчевска и многу други јавни личности.

Богоевски и неговата избраничка беа во врска околу пет години, а лани во август тој ја побара за жена на хрватскиот остров Хвар.

Тогаш објавија фотографии од романтичниот настан покрај море.

Инаку, Павле Богоевски и стана познат на пошироката јавност по неговите учества во Шарената Револуција, а потоа и по скандалот со нарачување на наркотична дрога.

Неговиот пратенички мандат започна кон крајот на 2016 година, а во 2019 година си поднесе оставка од функцијата, по објавување на аудио снимка, според која пратеникот наводно порачува дрога.

Тој тогаш изјави дека договарал набавка на масло од канабис, за медицинска употреба, за лекување на негова блиска личност, бидејќи многу и помогнало.

Најави дека ќе се залага за промена на законите, да се разлабави законската рамка за медицинска употреба.

-Не оди еден пратеник кој толку се залагал за еднаква правда и правичност за сите, кога ќе стори нешто незаконски, не личи да продолжи да биде пратеник-изјави тој од собраниската говорница, кога ја поднесе оставката.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...