Запален транспарент со пратеници пред Собранието (ФОТО)

На протестот пред зградата на Собранието против францускиот педлог беше запален голем транспарент на кој беа прикажани фотографии од пратеници од актуелниот парламентарен состав.

Транспарентот, насловен со „Предавници на народот“, беше поставен на заштитната ограда пред Собранието. Околу зградата е евидентно големо полициско присуство.

Денеска е петтиот ден од протестите против францускиот предлог, кој е поддржан од ВМРО-ДПМНЕ и Левица.

ПОСЛЕДНИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови на англиски...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...