Заниоло ја шокира Рома

Ѕвездата на Рома, Николо Заниоло побара сериозно зголемување на платата за да потпише нов договор со „волчицата“, пренесуваат италијанските медиуми.

Актуелниот договор на 23-годишниот Италијанец му истекува во 2024 година, па Рома сака што побрзо да ја продолжи соработката, бидејќи Заниоло на лето влегува во последната година од договорот.

Силен интерес за Заниоло покажуваат Јувентус, Милан и Тотенхем, па поради тоа играчот бара големо зголемување на платата.

„Газета дело Спорт“ открива дека понудата на Рома била 3,5 милиони евра по сезона, но Заниоло експресно ја одбил. Тој бара да биде меѓу најплатените фудбалери во тимот и бара плата од минимум 5 милиони евра по сезона.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...