Заев пристигна во Палатата Србија да го посети Вучиќ

Во рамки на саемот „Винска визија на Отворен Балкан“ во Палатата Србија пристигна екс премиерот Зоран Заев.

Според информациите на “Фокус” тој треба да ја добие наградата за Иницијативата Отворен Балкан, а ќе му ја врачи Стопанската комора.

Сепак тој се придружи на ручекот кој го организира претседателот Вучиќ. Заев пристигна со две коли, една со скопска и една со струмичка регистрација.

ПОСЛЕДНИ

Американците обезбедија „Гепарди“ – самоодни противвоздушни системи што итно ѝ се потребни на Украина

Американската војска и додели на компанија со седиште во Флорида договор вреден нешто повеќе од 118 милиони долари за снабдување на украинската војска дополнителни...

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...