Заев: Ја поддржуваме борбата против депресиите и зависностите

Преку нашата Фондација ги поддржуваме оние кои гласно предупредуваат и со тоа придонесуваат во борбата против анксиозноста, депресиите и зависностите, напиша поранешниот премиер Зоран Заев на фејсбук.

„Решението е во секој од нас, само треба да го пронајдеме. Пред некој да крене рака на сопствениот живот, да му ја подадеме нашата рака за помош“, напиша Заев.

Воедно, тој објави дека неговата Фондацијата, по повод Светскиот ден на превенција од самоубиства, со 180.000 денари го поддржала театарскиот проект „Сам против сите“, чија тема е борбата против анксиозноста и депресијата.

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...