Заеднички коктел на С.Македонија и Албанија по првата меѓувладина конференција во Брисел

Попладнево во седиштето на ЕУ во Брисел се организира заеднички коктел на Северна Македонија и Албанија по одржувањето на Првата меѓувладина конференција.

На коктелот присуствуваат премиерите на Македонија и Албанија, Димитар Ковачевски и Еди Рама, како и членови на двете владини делегации и новинари од двете земји.

Рама не изневери на својот имиџ и повторно се појави во спортска варијанта со бели патики.

Премиерот Ковачевски исто така видно расположен присуствуваше на заедничкиот коктел.

Фото: Локално

ПОСЛЕДНИ

Американците обезбедија „Гепарди“ – самоодни противвоздушни системи што итно ѝ се потребни на Украина

Американската војска и додели на компанија со седиште во Флорида договор вреден нешто повеќе од 118 милиони долари за снабдување на украинската војска дополнителни...

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...