Ријана ќе настапи на полувремето на „Супербоул“ во Аризона

Ријана ќе настапи на шоуто на полувремето на „Супер боул“ во февруари во Глендејл, Аризона, објави Националната фудбалска лига на САД (НФЛ) во неделата.

Добитничката на Греми од Барбадос го пополнува едно од најпосакуваните места во музичкиот календар на САД што го гледаат милиони телевизиски гледачи годишно. Претходни изведувачи на полувремето беа Мајкл Џексон, Принс, Бијонсе, Миси Елиот, Лејди Гага, „Ролинг стоунс“, Пол Макартни, Мадона, Брус Спрингстин и Ху.

„Суперболот“, најголемиот настан во американскиот фудбал, се одржува на стадионот „Стејт Фарм“ во Глендејл на 12 февруари.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...