Вукотиќ го користел македонскиот пасош во Истанбул

Водачот на шкаљарскиот клан, Јован Вукотиќ, кој беше убиен во Истанбул, Турција, се криел со пасош од С. Македонија, под името Георѓи Андонов, дознава Борба.

Злосторството се случи во четвртокот вечерта околу 20:00 часот пред очите на невенчаната сопруга на Вукотиќ, Маша М., која е бремена, и нејзината малолетна ќерка.

– Вукотиќ е убиен додека бил во автомобил со сопругата и малата ќерка. Напаѓачите со мотор се приближиле до автомобилот и отвориле оган. Вукотиќ го погодиле неколку истрели, а за среќа сопругата и девојчето не се повредени – открива изворот на медиумот.

По пукањето напаѓачите бргу побегнале. Лекарите се обиделе да му помогнат на Вукотиќ, но тој не можел да се спаси.

ПОСЛЕДНИ

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IИако се поврзуваше со враќање во Европа, поточно...

Шпанците тврдат: Барселона наскоро ќе биде исфрлена од европските натпреварувања!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IКако што објавија шпански и неколку англиски медиуми,...

Очекувано: Спалети најдобар тренер во Серија А

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТренерот на Наполи, Лучијано Спалети очекувано и заслужено беше избран за тренер на сезоната во Серија А.Спалети успеа...