Во следните девет дена се решава иднината на Инзаги

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги е под голем притисок и ризикува да добие отказ ако не се подобрат резултатите.

„Нероаѕурите“ лошо ја отворија сезоната и имаат четири порази после првите осум кола во Серија А.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека следнит девет дена ќе бидат одлучувачки за иднината на Инзаги.

Во тој период на Интер му престојат два натпревари со Барселона во Лигата на шампиони и гостување на Сасуоло во Серија А.

Доколку на овие натпревари Интер не ја поправи играта и резултатите, тогаш Инзаги може да добие отказ.

Раководството се уште се колеба со одлуката, бидејќи Инзаги неодамна го продолжи договорот и е втор најплатен тренер во Серија А.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...