Во Шпанија се крена врева за романсата на Шакира и Пике: Се огласи легендарниот голман

Во Шпанија една тема е апсолутен фокус на сите медиуми. Објавено е дека Икер Касиљас и Шакира се во врска.

Неодамна неколку сериозни шпански медиуми ја објавија оваа информација, која беше сосема неочекувана бидејќи Шакира раскина со Жерард Пике, фудбалерот на Барселона, додека Касиљас претходно се разведе од познатата шпанска водителка Сара Карбонеро.

Гласините дека Касиљас се гледа со Шакира се појавија уште во 2021 година, кога и двајцата во тоа време беа во наводно среќни врски.

Касиљас веднаш реши да излезе во јавноста и да ги демантира гласините дека е во врска со колумбиската пејачка, а на Инстаграм објави скриншотови од вестите на медиумите кои ги поврзуваат тие двајца.

Поранешниот голман напиша и навредлив израз на шпански јазик за да го покаже својот револт од обвинувањата.

Икер и Сара имаат две деца и беа во брак пет години, додека Шакира и Лике ги имаа Саша и Милан за време на нивната 12-годишна врска.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...