Во Милан дојде со големи очекувања, а сега преку Ајнтрахт заврши во Гент

Следната сезона Јенс Петер Хауге ќе ја помине во Белгија во тимот на Гент.

Хауге пристигна во Милан како голема надеж, но откако не ги исполни очекувањата се пресели во Германија во тимот на Ајнтрахт Франкфурт.

Тогаш трансферот на Хауге беше изненадување и изгледаше дека Франкфурт добива звучно име, сепак Норвежанецот и таму не играше во добра форма и брзо го загуби првотимскиот статус.

Се очекуваше дека по заминувањето на Костиќ повторно ќе добие поважна улога и нова шанса, но германскиот клуб објави дека го испраќа на позајмица. Позајмицата на Хауге е со важност до 2023 година, но нема можност за откуп, па така тој ќе се врати во Германија.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Американците обезбедија „Гепарди“ – самоодни противвоздушни системи што итно ѝ се потребни на Украина

Американската војска и додели на компанија со седиште во Флорида договор вреден нешто повеќе од 118 милиони долари за снабдување на украинската војска дополнителни...

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...