Во еден ден Кејт Мидлтон прошета во два пара шорцеви и го прекрши кралскиот протокол (ФОТО)

Кејт Мидлтон беше фотографирана за време на Игрите на Комонвелтот во две многу интересни комбинации кои не се својствени за војвотката, пишува „Експрес“.

Во неделата наутро, војвотката од Кембриџ му се придружи на британскиот тим на нивниот катамаран Ф50 на трката на Комонвелтот против Нов Зеланд.

Кејт тоа утро се појави во бели шорцеви и сино-бел џемпер на пруги. Подоцна се пресоблече во морнарски шорцеви и црна јакна за едрење. Додека нејзините бели шорцеви беа многу над колена, темната боја во која подоцна се пресоблече беше уште пократка.

Членовите на кралското семејство ретко се гледаат во шорцеви бидејќи кралскиот протокол бара од нив да се облекуваат на одреден начин.

Сепак, Кејт досега неколку пати е видена во шорцеви, а последниот за време на кралската турнеја на Карибите со принцот Вилијам.

Кралскиот протокол вели дека членовите на кралското семејство смеат да носат шорцеви само со соодветна должина додека ги извршуваат службените должности, а модните правила налагаат здолништата и шорцевите за кралските дами да не можат да бидат пократки од линијата до колената.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...