Во Далмација паѓаше град со големина на орев

Невреме имаше во Далмација во Хрватска, а на островот Вир паѓаше град со големина на орев.

Тие оставиле траги и на возилата, објави Индекс.хр. Температурата во попладневните часови нагло се намали.  Словенец кој бил на островот кажал дека изгледало како да паѓа обичен дожд, но потоа следело невреме.  На Балканот деновиве имаше многу високи температури и пожари. Во 2019 и 2020 година во повеќе наврати имаше невреме и поплави во Далмација.

Видео) Невреме во Далмација, на островот Вир паѓаше град со големина на орев

 

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...