Во Барселона бесни, ќе преземат драстични мерки против Де Јонг

Евентуалниот трансфер на Френки де Јонг од Барселона во Манчестер Јунајтед се претвори во најголема трансфер сага ова лето.

Барселона и Манчестер Јунајтед имаат комплетен договор, но Де Јонг продолжува да одбива трансфер на „Олд Трафорд“.

Готово сите релевантни шпански медиуми објавија дека Барселона е фрустрирана од целата ситуација и е спрмена да преземе ригирозни мерки против фудбалерот.

Холанѓанецот неколку пати бил замолен да прифати трансфер, а последно раководството го информирало дека нема да замине со остатокот од тимот на турнејата во САД.

Каталонците се категорични во намерата да го продадат ова лето и му се заканиле дека ќе го остават да тренира сам во тренинг кампот се додека не прифати трансфер во Манчестер Јунајтед.

Медиумите откриваат дека Де Јонг одбива трансфер на „Олд Трафорд“ поради фактот што сака да игра во Лигата на шампиони. Другата причина е што во договорот со Барселона оваа сезона му се активираат разни бонуси и неговата плата се зголемува скоро двојно.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...